Bizim Hikayemiz

TEKNOLOJİYİ USTALIK VE AŞKLA İLERİ TAŞIYORUZ

“Eğitim şans işi değildir.
Herkes bir şeyler üretebilir/üretmelidir”

Startmarker

Teknoloji bize çok yönlü, yaratıcı öğrenme ve üretme fırsatları sunuyor. Teknoloji, bir taraftan bir tablet uygulaması ile matematik, fizik gibi birçok dersi eğlenirken öğrenebilme fırsatı sunarken diğer taraftan da bize asistanlık yaparak yaşamımızın birçok alanda bizi destekliyor. Teknoloji, eğitimden sanata, sağlıktan ekonomiye kadar her alanda bizimle birlikte ve geleceğimize rehberlik etmeye devam ediyor.

Peki teknoloji hayatımızın her alanındayken bizim ne yapmamız gerekiyor? Onu yakından tanıyıp, hayatımızı hangi alanlarda ne yönde geliştireceğini fark edip yaratıcılığımızı güçlendirmemiz, yeni ürünler ortaya koymak için her gün gelişen yönlerini keşfetmemiz gerekiyor. Çok küçük yaşlardan itibaren teknoloji ile keşfetme ve üretme deneyimlerini yaşamamız gerekiyor. Çünkü hangi alanda çalışırsanız çalışın, mesleğiniz her ne olursa olsun teknoloji hayatımızın büyük bir parçası ve her geçen gün daha fazla bizimle olacak.

Büyüyen ve gelişen dünyada artık çocukların ve gençlerin hayal ettiği ve hedeflediği meslekler de değişmeye başladı. Eskiden hayaller, hedefler tıp ve mühendislik gibi alışılmış bölümleri tercih etmeye yönelikken şimdilerde ise gençler uzay ve bilişim teknolojilerindeki bölümleri tercih etmek istiyor.
Şimdiye kadar robotik mühendisliği, yapay zekâ pazarlamacılığı ya da robotik sorunlar avukatlığı gibi meslekler duydunuz mu? Birçoğumuz bu meslekleri ilk kez duyuyoruz ama gelecek araştırmacıları bu mesleklerin kısa zaman içinde çoğalarak hayatımızda çok önemli yerleri olacağını söylüyor.


Çocukların ve gençlerin her gün değişen ve gelişen teknolojiye karşı hazırlıklı olması gereken ve gelişen teknolojiyle iç içe mesleklere sahip olacakları bir gelecek bizi bekliyor. Bizlere düşen ise onların her gün değişen zaman ve teknolojiye karşı hazırlıklı olmalarını kolaylaştırabilmek. Teknoloji ile nasıl üreteceğini, neler yapabileceğini, nasıl bir gelecek yaratacağını onlara hissettirmek, keşfetme süreçlerini desteklemek. Üç boyutlu yazıcılarla modellemeler ortaya koymak, mikro işlemcilerle elektronik devre tasarımları yapmak ve bilgisayar programları ile yazılım üretmek… belki de çok daha fazlası. Çocuklarımız ve gençlerimiz daha fazlasını yapabilecek güçte. Yeter ki onların içindeki “yapabilirim” hissini fark etmelerini, öğrenmelerini destekleyelim.

Ekibimizle Tanışın

ekip

Ekrem Türkcan

Gönüllü Eğitmen
ekip

Mustafa Karakaş

Gönüllü Eğitmen, Yazar
ekip

Murat Sancar

Co Founder
ekip

Gülcan Sancar

Co Founder
ekip

Yakup Durgun

Web Developer
ekip

Bircan Kaya

Satış Temsilcisi
ekip

Kübra Küçük

Eğitmen
ekip

Büşra Küçük

Eğitmen